Mesaj

Az önce izlediğim bilim-kurgu türündeki film, bana geleceği öğrenmenin kapısının bilime verilen önemden geçtiğini eşsiz bir şekilde gösterdi.

Bilim her zaman kayıt arar. Varoluşu aramak inançsızlık değildir. Çünkü aranan varoluş bile bulunduğunda; insanlara daha fazla erdem, alçak gönüllük ve inanç verebilir. Ve insanlar kendilerini evrende ne kadar yalnız görselerde, onlar duygularıyla eşsiz yaratılmız varlıklardır. Tıpku varoluşun bulunduğu yerdeki canlının söylediği gibi;

“Küçük ama önemli adımlar.”

Bize bahşedilen ömür tüm gerçekleri bir kerede sergilemeye izin vermesede, her bir insanın verdiği mücadele bize bu gerçeği sergileyen bir çığır açıcaktır. Şu sözü bir yerlerden anımsıyorum sanki;

“Gerçek başarıları yaşamak isteyen insanlar, hayallerini başka insanların hayalleri ile birleştirme meziyetine ulaşabilen insanlar olacaktır.”

Belkide şu an içimizde hissettiğimiz hayalin, Mustafa Kemal Atatürk’ ün bir hayalinin parçası olması çok doğru bir münasebettir. Bizler içimizdeki gücü aradığımız ve bunu iyiliğe adadığımız sürece gerçek bir dünyaya daha yakın olacağız.

Nice Mutlu ve Cumhuriyet’ le yaşayan 83. yıllara…

Saygı ve sevgilerimle,

Bora EKE
(Buca, İzmir/Türkiye – 29.10.2006)

Comments are closed.