Archive for 31 Aralık 2012

Word Cloud for 2013!

Welcome 2013!

A year, dedicated to be the human who I am or at least more close to my nature.

Learn,
Experience,
Enjoy the good sights of life.

Disciplined,
Motivated,
Believed,
Taking actions under my values and morals with word cloud for 2013;

 

 

 

 

 

 

Here is Buca

Burası Buca, gözlerimi açtığımdan beri yaşadığım yer. Çocukluğumda saklambaç, yakartop oynadığım, çocukluk arkadaşlarımla koşturduğum, büyüdüğüm yer kısacası.

Biraz geride bulunan duraktan otobüse binip her akşam seni terk eden ya da geçici olarak yanıbaşında yaşayan bazı üniversite öğrencilerine göre ise, geri kalmış bir kasabaymışsın sen. Eğitimsiz insanların ağırlıklı yaşadığı, kızların rahat gezemediği medeniyetsiz bir yermişsin.

Bazı konularda haklı olabilir belki de, ama böyle kesin yargılarda niye? Sakın kusuruna bakma sen onların, onlar senin taşıdığın güzellikleri ve tarihini bilmiyorlar. Medeniyetsiz buldukları bir yerin, yıllar önce sahip olduğu üzüm bağlarının medeniyet taşıyanlar tarafından nasıl da bu hale getirildiğine şahit olmadılar.

Aldırma bak yanı başında duran çınar nasıl da yıllardır sana destek oluyor.

Birgün bende sırf bir başka yerdeki hayallerim için seni terkedeceğim. Ama bilki gittiğim yere senin ismini bu fotoğrafla götüreceğim ve insanlara “Here is Buca” diye seni anlatıyor olacağım.

Ortaköy Balıkçıları

Ortaköy’ü İstanbullulara anlatmak ne kadar doğru bilmiyorum ama Ortaköy’ü sorduğunuzda size ünlü kumpircileri, takıcılarını ve camisini anlatıyorlar. Bende Ortaköy’ü bunlardan ibaret sanıyordum, bu yaşayan kareyi çekene kadar.

Sahnede İstanbul’un balıkçıları var. Levent de ucu bucağı olmayan kulelerin yükseldiği bu büyülü şehirde onlar bir kenarda tüm sadelikleriyle boğazın deniz kokusunu soluyorlar.

Bir daha Ortaköy’e gittiğimde bana onun tarihini anlatabilecek yaşlı bir balıkçı arayacağım, sahip olduğumuz değerleri başka insanlara anlatabilmek adına.